top of page

O DRÁČKOVĚ ŠKOLCE

Vítáme Vás na stránkách Dráčkovy školky!

Zde naleznete důležité informace, které potřebujete znát, pokud si přejete, aby Váš malý dráček začal chodit do naší školky. Rádi se vám představíme i osobně - prosíme, kontaktujte nás na: info@drackovaskolka.cz

Panely
POZADI_POUZE_MODRE.jpg

Schválení provozu školky

Školka by měla rodiči dokument od stavebního úřadu poskytnout na vyžádání. Naše školka má všechna povolení od kolaudačního rozhodnutí až po rozhodnutí hygieny k dispozici k nahlédnutí všem uchazečům. U nás máte jistotu, že školka je provozována v prostorách, které byly k tomuto účelu schváleny příslušným stavebním úřadem. Máme tedy pro vás k nahlédnutí vyjádření od místně příslušné hygienické stanice, hasičského sboru a dalších dotčených orgánů. U nás si můžete být jisti, že Dráčkova jazyková školka Strahov byla státní správou shledána jako bezpečná, vyhovující pro celodenní pobyt dítěte, má dostatečná hygienická zázemí apod. Pro tzv. miniškolky, tj. např. pro předškolní zařízení s nižším počtem dětí, max. do 24, v určitých případech není tak přísný schvalovací režim vyžadován.

Schválení provozu školky
POZADI_POUZE_MODRE.jpg

Vhodný Rámcový výchovně-vzdělávací program

Kvalitní školka dopředu ví, co je jejím cílem, co chce a jak chce cíle ve výchově dětí dosáhnot. Při výběru školky se zajímejte o výukově-vzdělávací program, seznamte se s ním a vyberte si ten, který se vám líbí. Sami posoudíte, zda je program ucelený, profesionálně zpracovaný a najdete v nich cíle, obsah, formy a metody předškolní výchovy a vzdělávání a autoevaluaci (sebehodnocení) školy. Navíc můžete Vámi vybraný program konzultovat s odborníky, nebo se poradit na základě referencí s přáteli. Na požádání vám předložíme a prodiskutujeme Výchovně-vzdělávací program Dráčkovy jazykové školky Strahov včetně týdenních a měsíčních časových dotací na jednotlivé činnosti.

Výchovně-vzdělávací program
POZADI_POUZE_MODRE.jpg

Kvalitní prostředí školky

Snažte se zjistit maximum o prostředí školky již při hledání přes internet. Podívejte se na fotografie školky, videa a recenze (vč. např. Facebooku a Googlu). Prostředí školky by mělo splňovat, kromě schválení stavebního úřadu, další vaše představy a požadavky. Školka by měla disponovat vlastním exteriérem-zahradou pro zajištění denního pobytu dětí venku. Na zahradě by mělo být dětské hřiště s herními prvky vhodnými pro všechny věkové kategorie, pro zdárný psychomotorický vývoj dítěte. Dráčkova jazyková školka Strahov disponuje mimořádně kvalitním venkovním a vnitřním zázemím pro rozvoj  pohybových dovedností dětí předškolního věku. K dispozici máme vlastní multifunkční hřiště s umělou trávou, zahradní herní prvky (skluzavky, prolézačky, houpačky, přírodní herní prvky, pískoviště a houpačky a trampolínu) a sportovní infrastrukturu našeho zřizovatele, tj. venkovní a vnitřní vyhřívaná beachvolejbalová hřiště, která využíváme pro aktivitu speciálního sportovního programu “Pískohraní”. Na sluneční terase děti mají své kytičky, o které se sami starají a herní prvky. Zahradu a terasu školky využíváme v maximální míře celý rok. Vlastní tělocvična školky je zázemím pro sportovní gymnastiku a pohybové hry dětí při špatném počasí.

Prostředí školky
POZADI_POUZE_MODRE.jpg

Profesionální personál školky

Kvalitní školka by měla zaměstnávat pro práci s dětmi pouze pedagogy, nejlépe se specializací na předškolní pedagogiku. Maximální pozornost věnujte vzdělání u rodilých mluvčích. Ideálem v rámci pedagogického personálu je heterogenní kolektiv, kde jsou zastoupeni i muži a různé věkové kategorie. Tyto informace byste měli najít již na webových stránkách školky. Dráčkova jazyková školka Strahov zaměstnává pouze učitele a lektory, které disponují odporným osvědčením k výkonu činnosti učitele, trenéra, nebo cvičitele. Výjimkou jsou rodilí mluvčí, kde klademe důraz na jejich předchozí zkušenosti a reference.

Personál školky
POZADI_POUZE_MODRE.jpg

Kvalitní stravovací a pitný režim

Důležitým předpokladem k tomu, aby děti dobře prospívaly, je zdravý životní styl, jehož součástí je i vhodný stravovací a pitný režim. Zjistěte si v jaké kvalitě je strava, kterou pro děti školka zajišťuje a zda si můžete pro své dítě obědy vybírat a aktivně tak ovlivňovat podíl masa, zeleniny atd. v jídelníčku dítěte. Zjistěte si, jaké jsou typické svačinky dětí, z jakých surovin jsou připravované, jak je zajištěn celodenní přístup dětí k nápojům a o jaké nápoje jde. Dráčkova jazyková školka Strahov poskytuje stravu v bio kvalitě, a to bez výjimky pro všechny děti. Dodavatelem stravy je BIONEA .

Stravovací a pitný režim
POZADI_POUZE_MODRE.jpg

Reference školky

Podívejte se a ptejte se na reference školky. Surfujte, ptejte se kamarádek. Zkušenosti jiných jsou velmi cenné, tak jich využijte. Pozor ovšem na internetové příspěvky a diskuse. Mnohdy se nezakládají na pravdě. Pro pravdivé reference můžete při návštěvě školky požádat ředitelku školky o zprostředkování reference rodiče, který do školky dítě právě přivedl či jej odvádí. Je třeba ovšem do školky přijít ráno, anebo nejlépe na delší dobu odpoledne, kdy si rodiče děti vyzvedávají. Dráčkova jazyková školka Strahov se konfrontace nebojí a sami vám kontakt s rodiči nabídneme. V úvahu prosím berte fakt, že Dráčkova školka Strahov převzala úplný provoz školky až v červenci 2020. To nejcennější z informací o nás vám proto mohou poskytnout právě rodiče našich dětí a naši učitelé.

Reference školky
bottom of page