top of page

DÍTĚ V POHYBU

děti Visuté
POZADI_POUZE_MODRE.jpg

POHYB JE ŽIVOT, ŽIVOT JE POHYB.

DRÁČKOVA JAZYKOVÁ ŠKOLKA A JESLE KLADE DŮRAZ NA ROZVOJ POHYBOVÝCH  DOVEDNOSTÍ DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU.

Pro správný vývoj dítěte je důležitá rovnováha mezi příjmem a výdajem energie, tedy mezi množstvím jídla a pohybem. Výzkumy ukazují, že v dnešních dnech se pohybová aktivita u dětí snižuje. Mnozí rodiče se potýkají s problémem, že děti rády tráví spoustu svého volného času u televize nebo počítače.

Ne, moje dítě takové nebude! Ale jak na to? Kolik pohybu takové batole či předškolák potřebuje a proč?

ZNÍ TO DIVOCE, ALE VÝVOJOVÝ POHYBOVÝ PROCES ČLOVĚKA JE PSYCHOLOGY NAZÝVÁN BIPEDÁLNÍ REKTIFIKACÍ.

Už v batolecím věku je pohyb velmi důležitý, je to kritérium ukazující, jak je moje dítě vyspělé, OD POHYBU NA VŠECH ČTYŘECH KONČETINÁCH SE VYVÍJÍ POSTURÁNÍ SVALSTVO, POSILUJE SE CORE POHYBOVÝ SYSTÉM, POHYBOVÝ APARÁT. ROZVOJ KOGNITIVNÍCH FUNKCÍ A DOSTATEČNÝ ZÁJEM O POHYB OD ÚTLÉHO VĚKU JDE RUKU V RUCE S BUDOUCÍM MENTÁLNÍM VÝVOJEM DÍTĚTE. OD TŘETÍHO ROKU DÍTĚTE SE STABILIZUJE CHŮZE, a proto si musíme všímat správného držení těla dítěte a případně cvičením předcházet či odstraňovat nedostatky. Podle odborníků stráví batole více než 70 % času aktivním pohybem. Odborníci proto doporučují zaměřit se zejména na takové činnosti, které rozvíjejí rychlost a obratnost.

Předškolní věk, pokud je dítě v tomto období, těžko snáší jednotvárné činnosti, je potřeba střídat statickou činnost s aktivní. Pohyb se zdokonaluje a děti jsou schopné se učit novým dovednostem jako například jízda na kole či bruslích. Snahou dětí je nejen napodobovat dospělé, ale soutěžit s vrstevníky a díky tomu je možné děti vést k pohybu formou nejrůznějších soutěží a her. Právě v tomto období je důležité najít rovnováhu mezi sportem a dalšími zájmy dítěte, protože v pozdějším věku s přibývajícími povinnostmi bude dítě jen opakovat návyky získané v předchozích obdobích.

Vážení rodiče, zajímají Vás podrobnější informace o vhodných aktivitách dětí předškolního věku? Rádi byste získali informace o možném rozpoznání talentu u dítěte? Sháníte informace o školce a nevíte, zda Vámi vybraná školka či jesle splňuje základní předpoklady? Neváhejte a kontaktujte nás na e-mailu: info.drackovaskolka.cz.

MY JSME DRÁČKOVA JAZYKOVÁ ŠKOLKA A JESLE. MY JSME BEACHCLUB STRAHOV. POHYB JE NÁŠ ŽIVOT.

bottom of page