top of page
POZADI_POUZE_MODRE.jpg

DRÁČKŮV PŘÍBĚH

Byla jednou jedna pohádka. Vše začalo velkou horou, ta se jmenuje Strahov, je uprostřed Prahy a přesto je uprostřed zeleně. Ta hora je opravdu skálou a od Břevnova k ní vede skalní cesta Chodecká. Tu horu a skálu si vybral malý dráček a usadil se tam. Má moc rád děti a děti mají rády jeho.  Spolu jsou už přes deset let, ale dráček se o děti staral až když začaly chodit do základní školy. Menší děti učil sportovat, ale nebyl s nimi celý den. Teď je to ale všechno jinak. V létě roku 2020 se dráček stěhuje do školky a s nejmenšími dětmi bude od rána do večera...

Širší příběh
POZADI_POUZE_MODRE.jpg

Dráčkova jazyková školka a jesle Strahov se nachází v sousedství usedlosti Ladronka a Petřínských sadů a zahrada školky navazuje na park Královka, který se zdvihá od Břevnova ke Strahovu. Školka se tak nachází v absolutní zeleni a je dostupná ze všech stran Prahy, od Pražského hradu, Malé strany, Smíchova a Břevnova je to opravdu jen pár minut jízdy autem, nebo pěšky. Při cestě do centra Prahy to mají kousek i mimopražští, a to díky napojení městského okruhu – tunel Blanka má vyústění 2 minuty autem od školky.

V areálu školky máme k dispozici vlastní tělocvičnu, letní terasu, zahradu s multifunkčními herními prvky, vlastním minihřištěm s umělým povrchem, trampolínou a vzrostlými stromy pro přirozený stín v létě. V docházkové vzdálenosti (cca 3 min pěšky) je velké a krásné obecní hřiště se skluzavkami, odkud pravidelně od jara do podzimu vyjíždíme na koníčcích v rámci pravidelné hippoterapie. V blízkosti školky je i plavecký bazén Strahov, solná jeskyně, fotbalové hřiště, atletický stadion či gymnastická hala a tenisové kurty SK Hradčany. Dráčkova školka je součástí BeachPraha Areny, tedy zřizovatel školky je současně provozovatelem beachvolejbalových kurtů a vyhřívané haly s pískem (BeachPrahaArena), ideálního prostředí pro rozvoj pohybových dovedností dětí již od tří let..

Klid a příjemnou atmosféru podtrhuje minimální frekvence dopravních prostředků. Díky svému skvělému umístění nabízí školka výbornou dostupnost ze všech směrů. Komfortní parkování k dispozici.

Beachclub Strahov, spolek, přebral jako zřizovatel školku v červenci roku 2020. Přijďte se k nám podívat!

bottom of page