KROUŽKY V DRÁČKOVĚ ŠKOLCE

 

AFRICKÝ TANEC A JÓGA

MgA. Monika REBCOVÁ  |  Pátek 10:00 - 11:30

PROČ TANČIT AFRICKÝ TANEC?

  • bubny

  • rytmus

  • umění

  • přirozený pohyb

  • koordinace

  • radost

 

V lekci afrického tance, kterou doprovází zvuk afrických bubnů, se děti naučí dobře orientovat v rytmu za pomoci hry na jednoduché rytmické nástroje na začátku lekce. Dále se seznámí děti se základními pohyby a jednoduchými kroky západoafrických tanců a jeho autentickým hudebním doprovodem, který je s tancem těsně propojen. Naučí se africkou písničku, která je s rytmem spojena. Africký tanec je umění pohybu ve spojení s rytmem a zpěvem.

V africkém tanci se děti mohou pohybovat zcela přirozeně.  Zlepší si pohybovou paměť a koordinaci a především pocítí velkou radost z přirozeného tance a příliv energie, která pramení z hudebního doprovodu bohatých afrických rytmů.   

Lekci tance vede africký lektor Sadio Diatta, který se střídá s lektorkou Monikou Rebcovou Vyučujícího lektora doprovázejí africké bubny.

 

Monika Rebcová je taneční pedagog, vyučuje na AMU Praha, je vedoucí skupiny Batocu-africká hudba a tanec, doprovází lekce na percussivní nástroje, vytvořila 30 celovečerních tanečních představení pro děti i dospělé (africké pohádky) se kterými vystupovala v Evropě i v USA.

 

Sadio Diatta působí jako choreograf v programu  senegalské skupiny FORET SACRE. Mnoho let pravidelně vyučuje tanec pro evropské tanečníky a   měsíční stáže kulturní výměny Senegal-ČR v Senegalu. Podílel se na představení „NIO FARR“ 2018 a „EL RITMO DE MA VIE“  2019 se skupinou Batocu v režii M. Rebcové v ČR jako choreograf a tanečník..     

JÓGA PRO DĚTI

Jedná se o hravé cvičení vytvořené Monikou Rebcovou na bázi jógových prvků nebo cviků s ohledem na zdravý a prospěšný pohyb spojený s hrou na zvířátka nebo s pohádkou. Cvičení zahrnuje i meditaci pro děti formou odpočinku a uvolnění a je vedeno v češtině i angličtině.

Dráčkova jazyková školka Strahov

Chodecká 2, Praha 6 – Břevnov

(areál Beach Praha Arena; vedle NH car)

Zřizovatel Dráčkovy školky:

Beachclub Strahov, z.s.

Praha 6, Chodecká 1230

IČO: 26670828, DIČ: CZ26670828

Číslo účtu: KB 123-2059650277/0100

Nabídka
Odběr novinek

© Veronika Maříková 2020